Biznes

Pożyczki pod zastaw nieruchomości rozwiązaniem na problemy finansowe

Pożyczki pod zastaw nieruchomości rozwiązaniem na problemy finansowe

Dla ludzi borykających się z problemami finansowymi pożyczki czy kredyty bankowe nie zawsze są rozwiązaniem. Zła historia kredytowa, zbyt niski dochód czy wiele innych powodów mogą wpłynąć na odmowną decyzję banku w takiej sprawie. Pożyczki pod zastaw nieruchomości – mieszkania, domu, działki, to często rozwiązanie dla osób z takim problemem.

Instytucje finansowe oferujące pożyczki hipoteczne, traktują nieruchomość jako zabezpieczenie długu. Kwoty, które można otrzymać, są znacznie wyższe od powszechnie dostępnych chwilówek. Wielu z pożyczkodawców nie bierze pod uwagę informacji umieszczonych w BIK-u, KRD czy innych rejestrach dłużników. Podstawą zaakceptowania wniosku jest akt własności domu, mieszkania czy działki.

To jego wartość decyduje w głównej mierze o wysokości udzielanej pożyczki. Okres, na jaki może zostać przyznana to przeważnie od 3 do 24, a czasami nawet 48 miesięcy. W przypadku ubiegania się o taką formę pożyczki, niekonieczne jest przedstawienie dokumentów związanych z zatrudnieniem. Okazać należy jednak wszystkie dokumenty dotyczące zastawianej nieruchomości.

W przypadku zastawu mieszkania, konieczne dokumenty to:

  • numer księgi wieczystej (jeżeli nie ma księgi wieczystej, to zaświadczenie ze spółdzielni o prawie własnościowym),
  • akt notarialny, który potwierdza nabycie mieszkania,
  • zaświadczenie ze spółdzielni o niezaleganiu z czynszem i opłatami,
  • zdjęcia mieszkania
  • jeżeli nabyte zostało w drodze spadku bądź darowizny – zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o opłaceniu lub zwolnieniu od podatków, z tym związanych.

Sprawdź ofertę na stronie skup-nieruchomosci24.pl – skup nieruchomości za gotówkę, na terenie całej Polski

Jeżeli pożyczka ma być pod zastaw domu, potrzebne są następujące dokumenty:

  • numer księgo wieczystej,
  • akt notarialny potwierdzający nabycie,
  • wypis i wyrys z rejestru gruntów,
  • zdjęcia zastawianego domu,
  • tak, jak w przypadku zastawu mieszkania informacja z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu bądź opłaceniu podatków w przypadku darowizny/spadku.

O opisywaną formę pożyczki ubiegać się można również jeżeli jest się właścicielem działki. Dokumenty konieczne wtedy do przedstawienia, są takie same jak w przypadku zastawu domu.

Nieruchomość stanowi idealne zabezpieczenie zadłużenia. Bezrobotni, osoby ze złą historią kredytową mogą podratować swój budżet i wyjść z kłopotliwych długów

W przypadku skorzystania z takiej formy pożyczki, nieruchomość zastawiana stanowi jej zabezpieczenie. Oznacza to, że w przypadku braku spłaty pożyczkodawca na mocy zawartej umowy ma prawo do przejęcia zastawionego mieszkania, domu czy działki. Rozwiązanie to jest dobre dla osób odpowiedzialnie podchodzących do sprawy i mających pewność, że będą spłacać comiesięczne raty.

Pożyczkodawca nie może rozporządzać zastawioną nieruchomością, jeżeli dokonywane są spłaty rat. W momencie, gdy dług nie jest uregulowany, dopiero wtedy zyskuje on prawo do dysponowania nią. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest warta rozważenia, gdy dłużnik ma pewność, że będzie opłacał comiesięczne raty. Na rynku, dostępne jest wiele instytucji oferujących taki produkt.