Biznes

Czy warto pożyczać kwoty pieniężne pod zastaw nieruchomości?

Czy warto pożyczać kwoty pieniężne pod zastaw nieruchomości?

Gdy wybuduje się dom, to tylko i wyłącznie zamieszkanie w nim jest jedną korzyścią z tejże inwestycji. Nieruchomość na pewno umożliwi także zaciągnięcie hipotecznej pożyczki, która jest zdecydowanie niżej oprocentowana od kredytu konsumenckiego. Większość banków oferuje hipoteczne pożyczki pod warunkiem właśnie ustanowienia hipoteki na nieruchomość.

Jeśli chodzi o punkt widzenia banku, to najlepiej jeśli zabezpieczeniem prawnym kredytu będzie mieszkalna nieruchomość. Może to być oczywiście dom, mieszkanie czy też działka zabudowana domem. Problem znacznie większy może mieć miejsce w przypadku ustanowienia hipoteki na gruntach, które są o przeznaczeniu usługowym, rolnym czy też na działkach leśnych oraz na siedliskach.

Wady i zalety

Wiadomo, że jak wszystko to także niecelowy kredyt ma swoje wady oraz zalety. Do korzyści na pewno zalicza się możliwość rozłożenia swojego zadłużenia na dłuższy okres czasu, a niżeli ma to miejsce w przypadku konsumenckiego kredytu. W niektórych bankach jest to piętnaście, a nawet i dwadzieścia pięć lat. W związku z brakiem mieszkaniowego celu, to zdecydowanie znaczna większość banków poniesie marżę nawet o trzy procent. Oczywiście chodzi o porównanie z hipotecznym kredytem. Niestety marża podwyższona obowiązuje w absolutnie całym okresie kredytowania. Jest to jak najbardziej wpływający czynnik na wysokość rat.

Pod adresem konsorcjumfinansowe.pl dostępne są bezpieczne pożyczki pod zastaw

Należy mieć na uwadze, że na pewno nie ma ustalonej kwoty maksymalnej niecelowego kredytu. Jednak bank przejmie tak zwaną wartość wymuszoną sprzedaży. Jest to procent określony danej nieruchomości. Jednocześnie jest to także górna granica przyznanej pożyczki. Najczęściej jest to między sześćdziesiąt, a osiemdziesiąt procent wartości całej nieruchomości. Gdy zabezpieczeniem dodatkowo ma być na przykład działa, to zdecydowanie wskaźnik udziału kredytu w wartości tej okazać się może jeszcze niższy.

Dla kogo hipoteczna pożyczka?

Wiele osób zastanawia się czy pożyczka ta jest odpowiednia dla danej osoby. Co więcej nie wie się nawet czy pożyczkę tą można będzie dostać bez najmniejszego problemu. Ten rodzaj kredytu tak naprawdę zaciągnąć może każda fizyczna osoba pełnoletnia, która spełnia określone warunki banku, które dotyczą kredytowej zdolności, zatrudnienia jak i także wieku. Dodatkowo kredytobiorca obowiązkowo być musi właścicielem czy też współwłaścicielem nieruchomości. Identycznie jak w przypadku zwykłego hipotecznego kredytu i tutaj także bank nie będzie chciał, a nawet nie może zabezpieczyć się nieruchomością trzeciej osoby.

Znacznym utrudnieniem może być powadzenie przed kredytobiorcę działalności gospodarczej. Część banków osobie takiej nie udzieli hipotecznej pożyczki, ponieważ obawiają się próby użycia środek z tego właśnie kredytu na ratowanie firmy, która akurat może być w złej finansowej kondycji. Są jednak także banki funkcjonujące, które problemów w tej kwestii żadnych nie robią.