Budownictwo

Taśmy dylatacyjne i masy bitumiczne – jak bardzo są ważne?

Taśmy dylatacyjne i masy bitumiczne – jak bardzo są ważne?

Taśma dylatacyjna. Jest to nienasiąkliwa taśma dylatacyjna, która została wykonana ze specjalnego spienionego polietylenu. Służy ona konstruowaniu bardzo wymagających, elastycznych dylatacji brzegowych w podkładach podłogowych, które ściśle muszą związać ją z podłożem. Znajduje ona także szerokie zastosowanie w wykorzystaniu jej w polu pomieszczeń, czyli na konstrukcjach elastycznych dylatacji pośrednich, które przebiegają przez cały przekrój podkładu, zarówno przy wykonywaniu podkładów samopoziomujących jak na podłogach, które mają także za zadanie grzania powierzchni podłogowej.

Taśmy dzięki swej bardzo wysokiej elastyczności umożliwiają eliminację negatywnego wpływu rozszerzalności termicznej i pęcznienia zastosowanych materiałów. Taśma zapewnia nam izolację termiczną a także akustyczną pomiędzy elementami konstrukcyjnymi, które będzie łączyć taśma. Szczeliny dylatacyjne po wykonaniu podkładu podłogowego koniecznie powinny zostać w odpowiedni sposób zabezpieczone tak aby nie narażać jej na zabrudzenia. Dylatacje brzegowe zabezpiecza się w sposób montażu specjalnych, przeznaczonych do tego cokołów ochronnych a szczeliny pośrednie w zależności od potrzeby i przewidywanej posadzki, można wypełnić je na mniej więcej 1 centymetr kitem dylatacyjnym lub silikonem oraz zabezpieczyć je podłogowym profilem, który wykonany jest ze specjalnego tworzywa sztucznego.Taśmy dylatacyjne brzegowe wykonane są ze specjalnej pianki  polietylenowej niesieciowanej. Charakteryzuje się dużą elastycznością i bardzo niewielką chłonnością wody ze względu na bardzo dobrą izolację przeciwwilgociową. Taśma dzięki swej elastyczności umożliwia eliminację szkodliwego wpływu rozszerzalności termicznej posadzek betonowych.

Sprawdź http://www.czd.com.pl/masa-bitumiczna-asfalt-na-zimno-cena i inne produkty do budowy dróg

Jedne z podstawowych właściwości taśmy dylatacyjnej:

– świetnie nadaje się jako złącza kompensacyjne,
– taśma umożliwia uniknięcie bezpośredniego kontaktu płyty wraz z elementami konstrukcyjnymi budynku,
– taśma przeznaczona jest zarówno pod panele podłogowe a także pod wylewki,
– znajduje zastosowanie na styku izolacji pionowej oraz poziomej przy ogrzewaniu podłogowym,
– taśma brzegowa nada się idealnie do wypełniania szczelin dylatacyjnych w budynkach, tunelach, przejściach podziemnych a także na mostach i drogach.

Zastosowanie taśmy dylatacyjnej

– idealna do stosowania w przerwach dylatacyjnych płyty fundamentowej.
– świetna do zastosowania w przerwach dylatacyjnych płyty stropowej
– super stosuje się ją w licznych przerwach dylatacyjnych ścian fundamentowych.

Zalety stosowania taśmy dylatacyjnej:

– skutecznie izoluje termicznie stykające się elementy konstrukcyjne,
– zwiększa izolację akustyczną pomieszczenia,
– zwiększa izolację termiczną,
– zapobiega kruszeniu się krawędzi płyt,
– zapobiega unoszeniu się podłoża na skutek podnoszenia się temperatury płyty podłogowej a tym samym zapobiega przed zwiększeniem się jej objętości,
– bardzo niska przepustowość powietrza,
– odporna na wilgoć,
– bardzo łatwa podczas montażu.
– surowcem podstawowym jest PVC-P.
– idealna zgrzewalność.