Ogólna

Buty z wymienianym obcasem – hit ostatnich sezonów

Buty z wymienianym obcasem – hit ostatnich sezonów

Ile razy zdarzało się, że na imprezę zabierałaś ze sobą buty na zmianę lub musiałaś zrezygnować ze szpilek, bo obcas okazał się za wysoki? Buty z wymienianym obcasem z pewnością rozwiążą takie problem.

Buty z wymienianym obcasem stały się faktem i coraz częściej możemy znaleźć taki typ obuwia w sklepach. Na pomysł wpadła projektantka Tanya Heath, która doskonale wiedziała, czego potrzebują kobiety. Buty z wymienianym obcasem stały się hitem i z pewnością będą coraz bardziej popularne. Teraz wysokie szpilki z łatwością mogą zamienić się w płaskie, wygodne sandały. Z łatwością będziesz mogła pozbyć się problemu przemęczonych stóp – i to za sprawą jednego guzika!

Do wyboru jest wiele wysokości oraz rodzajów obcasa i każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać między botkami, czółenkami, szpilkami, a odkrytymi sandałkami czy kozakami. Mechanizm zmiany obcasa jest bardzo łatwy – wystarczy odblokować guzik, który znajduje się na podeszwie. Umożliwi to wysunięcie obcasa i umieszczenie nowego. Kilka minut i możesz cieszyć się nowymi butami.

Dlaczego kobiety kochają obcasy?

Nie da się ukryć, że każda kobieta posiada w swojej szafie przynajmniej jedną parę butów na wysokim obcasie. Nic dziwnego, ten rodzaj obuwia sprawia, że noga optycznie się wydłuża, a cała sylwetka staje się smuklejsza. Poza tym wysokie szpilki nadają każdej kobiecie pewności siebie. To szczególny plus, dla niewysokich kobiet.

Chodzenie w wysokich obcasach może być niekiedy bolesne i niezbyt zdrowe dla naszego kręgosłupa. Jednak warto zaznaczyć, że zbyt płaski obcas także może być przyczyną nieprzyjemnych konsekwencji. Warto zatem zadbać o to, by nawet buty na co dzień wyposażone były w niewielki obcas. Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku buty z wymienianym obcasem. W ten sposób nie trzeba będzie zabierać kilka par obuwia na jakieś wyjście czy imprezę, a tylko zamienne obcasy, które można z łatwością zmienić.

Jak zadbać o swoje stopy?

Chodzenie w wysokich butach może być dla wielu kobiet bolesnym doświadczeniem. Jednak istnieją sposoby, aby unikać takich problemów. Zbyt wysokie obcasy nie są zdrowe dla naszego kręgosłupa, ponieważ stopa nie jest przystosowana do takiego rodzaju obuwia. Noga zostaje obciążona, przez przyjmowanie nienaturalnej pozycji. To z kolei może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Na co dzień wybieraj obcasy nieco niższe. Nie musisz wybierać butów całkowicie płaskich (które także mogą być niezbyt zdrowe). Częste noszenie wysokich obcasów prowadzi do zwiększonego nacisku na przód stopy, a to z kolei może być przyczyną bólów i urazów stóp.

Buty, które kupujesz powinny być wygodne i wykonane z dobrej jakości materiału. Zwróć uwagę na konstrukcję buta – obcas powinien znajdować się dokładnie pod środkiem pięty. Zapewni to stabilność oraz odciąży stawy, a także łatwiej będziesz mogła utrzymać równowagę. Warto także pamiętać o rodzaju obcasa – słupek z pewnością będzie zdrowszy od wąskiej i wysokiej szpilki.