Ogólna

Jak zadbać o świeże powietrze w swoim domu?

Jak zadbać o świeże powietrze w swoim domu?

Piękny, świeży zapach to wizytówka twojego domu. Warto zatem zadbać o właściwe powietrze w każdym pomieszczeniu. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów oraz rozwiązań.

Uwielbiamy piękne zapachy, dlatego też nie może zabraknąć ich w naszym mieszkaniu. Aby o to zadbać możemy wykorzystać gotowe produkty, które nam w tym pomogą lub wykonać je samodzielnie. Odświeżacze powietrza to jednak nie wszystko. Powinniśmy pamiętać o regularnym sprzątaniu oraz czyszczeniu wszystkim zakamarków w naszym domu. Bardzo ważna jest również odpowiedni przepływ powietrza zarówno latem, jak i zimą. Nie zapominajmy o czyszczeniu wentylacji.

To, co wdychamy ma wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Kupując gotowe produkty odświeżające powinniśmy zwracać uwagę na ich skład. Niestety wiele z nich posiada w swoim składzie substancje, które mogę negatywnie wpływać na zdrowie osób ze skłonnościami do alergii lub dzieci. Warto zatem postawić na naturalne sposoby oczyszczania powietrza w swoim domu. Istnieje kilka prostych rozwiązań.

O czym warto pamiętać?

Aby w naszym domu przez cały czas unosił się świeży i piękny zapach musimy zadbać o czystość każdego pomieszczenia oraz właściwe wietrzenie. Zarówno zimą, jak i latem powinniśmy wietrzyć mieszkanie, by zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Liczy się również porządek. Regularne czyszczenie całego mieszkania znacznie polepszy powietrze, które będzie się w nim unosić.

Zadbajmy również o właściwą wentylację. Szczególnie w kuchni oraz w łazience, gdzie rozchodzi się najwięcej różnych zapachów. Do tego pojawia się również wilgotne powietrze, które dodatkowo wzmacnia odczuwanie zapachów. W kuchni niezbędny będzie okap, który będzie pochłaniał zapachy z gotowania, smażenia czy pieczenia. Pamiętajmy również o jego regularnym czyszczeniu. Kratki wentylacyjne również powinny być sprawdzane oraz czyszczone. To z pewnością wpłynie na poprawę jakości powietrza w naszym mieszkaniu.

Sposoby na świeży zapach

Istnieje kilka prostych i szybkich sposobów, aby w naszym domu przez cały czas unosił się piękny świeży zapach. Jednym z rozwiązań mogą być zapachowe świeczki, które ustawimy w dowolnych pomieszczeniach. Nie musimy ich niekiedy zapalać, by poczuć ich zapach. Oprócz świeczek możemy zdecydować się również na kadzidełka, jednak nie każdy lubi tego rodzaju zapach.

Warto również samodzielnie wykonać naturalny odświeżacz powietrza. Nie ma w tym nic trudnego. Potrzebnych jest nam kilka składników: woda, spirytus, olejki eteryczne i soda oczyszczona. Po zmieszaniu otrzymujemy pięknie pachnący roztwór. Możemy umieścić go w butelce z rozpylaczem lub w słoiczku, gdzie zanurzymy drewniane patyczki. Wybór olejków mamy ogromny i każdy z pewnością znajdzie idealny aromat.

Bardzo często narzekamy również na zapach w szafach czy w lodówce. Tutaj również możemy skorzystać z domowych sposobów. W uporządkowanej i wyczyszczonej szafie możemy umieścić samodzielnie wykonane woreczki wypełnione suszonymi kwiatami lub zapachowe mydła. W lodówce natomiast warto postawić pojemnik z rozpuszczoną w wodzie sodą. Posiada ona właściwości wchłaniające nieprzyjemne zapachy.