promowane

Oryginalne prezenty imieninowe dla babci i dziadka

Oryginalne prezenty imieninowe dla babci i dziadka

Imieniny to idealna okazja, aby wręczyć naszym najbliższym jakiś skromny upominek. Dziadkowie, którzy bardziej przywiązani są do tradycji obchodzenia imienin, na pewno ucieszą się z prezentów. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów.

Młodzi ludzie znacznie mniejszą wagę przywiązują do obchodzenia imienin. Z pewnością ważniejsze są urodziny. Warto jednak podtrzymywać tradycje i pamiętać również o dniu, w którym nasi najbliżsi mają okazję do świętowania. Szczególnie jeśli chodzi najstarszych członków rodziny, czyli o babcie i dziadka. Na pewno będą bardzo szczęśliwi jeśli wnuczkowie będą pamiętać o tym dniu. Dlatego warto byśmy mieli zapisane daty poszczególnych okazji, ponieważ często po prostu wypada nam to z głowy. Zróbmy sobie przypomnienie w telefonie lub zaznaczmy w kalendarzu konkretne dni.

Warto pomyśleć o prezencie już nieco wcześniej, aby mieć czas przygotować coś oryginalnego. Może uda nam się wykonać coś samodzielnie? Takie prezenty najbardziej zostają docenione i sprawiają najwięcej radości. Oczywiście nie zawsze mamy na to czas i musimy postawić na kupno prezentu. Zadbajmy jednak o to, by było to coś nietypowego i wyjątkowego, co z jednej strony będzie praktyczne, z drugiej – będzie stanowiło piękną pamiątkę.

Co dla babci?

Jeśli twoja babcia jest smakoszką kawy lub herbaty warto postawić na piękny zestaw z kubkiem lub filiżanką. W zależności od tego, który wariant będzie lepszy można stworzyć ciekawą kompozycję dobierając oddzielnie kubek lub filiżankę, a oddzielnie pozostałe elementy, takie jak np. zaparzacz czy spieniacz do mleka. Gadżetów w tym stylu jest naprawdę sporo. Można pomyśleć również o specjalnym wygrawerowaniu na pisu na kubku lub filiżance.

Ciekawe prezenty nie tylko imieninowe znajdziesz na stronie Ministerstwo Gadżetów – zobacz więcej!

Innym ciekawym pomysłem będzie zakup naturalnych kosmetyków. Krem, szampon czy odżywka – taki zestaw z pewnością ucieszy każdą kobietę i na pewno będzie przydatny. Do tego możemy dokupić elegancki ręczniczek czy zestaw akcesoriów do kąpieli.

Bardzo dobrym pomysłem będzie zakup ciepłego szlafroka czy kocyka, szczególnie jeśli babcia obchodzi imieniny jesienią lub zimą. Do tego możemy dokupić jeszcze ciepłe kapcie. To idealny zestaw na chłodne dni spędzone w domowym zaciszu.

Co dla dziadka?

Jeśli twój dziadek uwielbia książki, możesz pomyśleć o zakupie specjalnych gadżetów, które mu to ułatwią. Może to być specjalna lampka, którą przyczepia się bezpośrednio do książki, dzięki czemu całość jest o wiele lepiej oświetlona. Oprócz tego możemy pomyśleć o kupieniu lub wykonaniu oryginalnej zakładki do książki.

Innym ciekawym pomysłem może być zakup płyt z ulubionymi utworami. Jeśli dziadek jest posiadaczem gramofonu możemy pomyśleć o zakupie płyty winylowej, z której z pewnością się ucieszy.

Dla babci i dziadka

Jeśli dziadkowie obchodzą imieniny w podobnym lub tym samym czasie możemy pomyśleć o wspólnym prezencie – mogą to być np. bilety do teatru, kina czy na jakiś koncert. Możemy także pomyśleć o stworzeniu albumu ze zdjęciami albo fotokalendarza.